Чому варто використовувати натуральні матеріали

Камінь, дерево, метал, кераміка мають перевагу перед синтетичними матеріалами через свою природність та екологічну безпеку.

Найпопулярніший із природних матеріалів у будівництві – деревина. Її обирають ті, хто виступає проти забруднення довкілля, хоче жити в будинку з чистою здоровою атмосферою в гармонії з природою.

Переваги використання деревини у будівництві

  • Екологічність. Унікальні природні якості дерева роблять його безпечним, комфортним і зручним матеріалом для людини. Деякі хвойні породи дерева мають ще й антибактеріальний ефект. Легко дихається у дерев'яному будинку. Його особливий мікроклімат благотворно впливає на фізичне та психологічне здоров'я людини.
  • Довговічність. Сучасні технології обробки деревини дозволяють дому служити до 100 років. І це не межа. Збереглися дерев'яні пам'ятки архітектури XV-XVI століть.
  • Теплопровідність у дерева низька. Тому влітку у дерев'яному будинку прохолодно, а взимку тепло. Стіна з бруса товщиною 200 мм відповідає по теплопровідності цегляній кладці товщиною 64 см. Хороша теплопровідність зберігається так само при обробці будинків блок хаусом (товщиною 35 мм), фальшбрусом та планкеном.
  • Повітропровідність дерева унікальна. У дерев'яних будівлях завжди оптимальні вологість та кисневий баланс.
  • Легкість. Посилений фундамент це не для дерева. І будувати дерев'яний будинок можна на відносно м'якому ґрунті. Тяжка техніка теж не знадобиться.
  • Естетичність. Теплий натуральний колір та природна краса дерева не вимагають реклами. Різноманітність фактур та відтінків кольору різних порід дерева надихне будь-якого дизайнера. Тому дерев'яна хата – це завжди стильно.
  • Вартість витрат на придбання натуральних будматеріалів найчастіше виправдовує себе завдяки більшому терміну експлуатації порівняно зі штучними матеріалами.

Недоліки дерев'яних будинків

  • Пожежонебезпека. Зробити дерево повністю негорючим неможливо, але за допомогою спеціальних сучасних просочень ризик зводиться до мінімуму.
  • Низька звукоізоляція. Старі майстри майстерно використовували акустичні властивості дерева виготовлення музичних інструментів. Дерево посилює та поширює звук завдяки хорошим резонансним властивостям. Недарма найкращі концертні зали світу мають дерев'яне оздоблення.